Kisatuloksia

ADCC SM-kilpailut 3.12.2017

ADCC SM 2017 tulokset.

Beginner women -70
1. Sara Nummela, MMA Team 300
2. Tiuku-Mari Toivanen, MMA Team 300

Beginner men -65
1. Jukka Knuutinen, MMA Team 300
2. Mika Räsänen, MMA Kuopio
3. Akseli Ilkka, MMA Team 300
4. Arttu Ruutiainen, Lahden Gentai

Beginner women -60
1. Hanna Santavuori, Finnfighters Gym
2. Alma Onali, MMA Team 300
3. Sanna-Maija Ryhänen, Ahjo Training Center
4. Noora Koskinen, MMA Team 300

Beginner men -70
1. Joona Kotaluoto, MMA Team 300
2. Waltteri Myötyri, Skeletor Wrestling
3. Miro Wallgren, Sisu Gym
4. Aslak Pitkänen, Kuopion Gladiator Factory

Beginner men +100
1. Ville Lattu, MMA Vantaa
2. Ari Kulju, Jyväskylän Fight Club
3. Miguel Gouveia, MMA Vantaa

Beginner men -76
1. Jonne Ylisirniö, Lahden Gentai
2. Juuso Pyyppönen, Sisu Gym
3. Anton Stenroos, Sisu Gym
4. Kaj-Axel Hägg, BJJ Vaasa

Beginner men -83
1. Roope Viitanen, WFC Warriors
2. Per sipola, MMA Team 300
3. Antero Leinonen, Sports Academy Nro. 1
4. Jere Hämäläinen, MMA Kuopio

Beginner men -91
1. Santeri Posa, MMA Vantaa
2. Teemu Rantanen, Combat Society
3. Niko Eronen, Hardknocks Training Center
4. joonas streng, MMA Team 300

master men -87,9
1. Erkka Pehkonen, Tampereen Jujutsukoulu
2. Mikko Salonen, MMA Team 300
3. Niko Rotko, Skeletor Wrestling
4. Ari Ylipalo, Combat Society

master men -76,9
1. Jani Ketolainen, MMA Kotka
2. Petri Juhola, MMA Team 300
3. Mika Ojansivu, Lahden Kamppailulajikeskus
4. Timo Viinikainen, Lahden Gentai

master men +99
1. Tero Mäkelä, MMA Seinäjoki
2. Ari Kangas, Combat Society
3. Janne Toivanen, Sisu Gym
4. Stefan Holmström, Helsingin Itsepuolustuskoulu

Intermediate men -60
1. Miika Tuominen, MMA Team 300
2. Tomi Kasper, Ahjo Training Center

Intermediate women -70
1. Milla Haapala, MMA Lappeenranta
2. Sanna Kattelus, MMA Team 300
3. Reeta Rinkinen, MMA Team 300

Intermediate women -60
1. Janika Antinmaa, WFC Warriors
2. Jenny Myllykoski, Heracles
3. Suvi-Maria Toivonen, F4Sport
4. Suvi Leväsluoto, MMA Team 300

Intermediate men -70
1. Miika Lohtander , Sports Academy No.1
2. Antto Pakkanen, MMA Lappeenranta
3. Olli Toikkanen, Kuopion Gladiator Factory
4. Otto Haapa-aho, Heracles

Intermediate men -100
1. Mattias Kasurinen, Polar Jiu Jitsu Team
2. Risto Pajula, BJJ Vaasa

Intermediate men -91
1. Petteri Katajamäki, Helsingin Paini-Miehet
2. Marcus Takala, BJJ Vaasa
3. Joni Åback, BJJ Vaasa
4. Mikko Salonen, MMA Team 300

Intermediate men -76
1. Josi Kokkonen, MMA Kuopio
2. Henri Koukkunen, WFC Warriors
3. Mergim Syla, Polar Jiu Jitsu Team
4. Arturo Alvarez, KBT Kokkola

Intermediate men -83
1. Oliver Elomaa, WFC Warriors
2. Aleksi Sorvali, MMA Lappeenranta
3. Lemar Khan, MMA Vantaa
4. Kimmo Rotko, Skeletor Wrestling

Intermediate men +100
1. Tero Mäkelä, MMA Seinäjoki
2. Onni Kauppinen, Skeletor Wrestling
3. Aku Salminen, MMA Team 300
4. Miika Laiho, Ippon loimaa

Pro women -60
1. Elvira Karppinen, MMA Team 300
2. Taru Laitinen, MMA Team 300
3. Outi Karhuvaara, Finnfighters Gym

Pro women +60
1. Maiju Suotama, MMA Imatra
2. Laura Rättyä, Barreto Helsinki
3. Emma Reunanen, Helsingin Paini-Miehet
4. Nina Perttunen, Helsingin Itsepuolustuskoulu

Pro men -65,9
1. Tuomas Kokkonen, GB Gym
2. Arttu Virtala, Porin Kamppailu-urheilukeskus
3. Ismo Manninen, MMA Team 300
4. Petri Aspegren, Oulun Kamppailuklubi

Pro men -87,9
1. Jesse Urholin, Porin Kamppailu-urheilukeskus
2. Otto Kuikka, Helsingin Paini-Miehet
3. Miika Suvanto, Finnfighters Gym
4. Joonas Uusi-Autti, Jyväskylän Fight Club

Pro men -76,9
1. Eetu Wallius, Tampereen Jujutsukoulu
2. Ville Heikkonen, Sports Academy Nro.1
3. Sebastian Nybom, Kuopion Gladiator Factory
4. Eemil Ordell, MMA Team 300

Pro men -98,9
1. Riku Urholin, Porin Kamppailu-urheilukeskus
2. Teemu Toropainen, Jyväskylän Fight Club
3. Ville Vaheri, Heracles
4. Taneli Ristola, WFC Warriors

Pro men +99
1. Marcus Vänttinen, Hardknocks Training Center
2. Heikki Jussila, Helsingin Paini-Miehet
3. Tuomas Simola, Lahden Gentai
4. Markku Mutanen, Barreto Helsinki

Paras seura: MMA TEAM 300

ADCC SM 3.12.2016

ADCC SM-kilpailut 3.12.2016 tulokset

Miehet -65,9kg

1. Jari Illikainen MMA Imatra
2. Tuomas Kokkonen GB Gym
3. Mikko Gunnar BJJ Kouvola

Miehet -76,9kg

1. Sebastian Nybom Kuopion Gladiator Factory
2. Samu Hämäläinen BJJ Kouvola
3. Eetu Wallius Tampereen jujutsukoulu

Miehet -87,9kg

1. Otto Kuikka Helsingin Paini-miehet
2. Olli Santalahti Finnfighters Gym
3. Milo Pirttinen Polar JiuJitsu Team

Miehet -98,9kg

1. Timo Suhonen Espoon Kehähait
2. Lauri Taalikka WFC Warriors
3. Jouko Loikkanen Tampereen Jujutsukoulu

Miehet +98,9kg

1. Markku Mutanen Barreto Helsinki
2. Heikki Jussila Helsingin Paini-miehet
3. Ville Saari Barreto JiuJitsu Lahti

Naiset -60kg

1. Vuokko Katainen GB Gym
2. Milla Hirvonen Takado
3. Suvi Telivuo Helsingin itsepuolustuskoulu

Naiset +60kg

1. Maiju Suotama MMA Imatra
2. Laura Heikkinen Helsingin Paini-miehet
3. Sanna Hyytiäinen Jyväskylän Fight Club

Miehet seniorit -70kg

1. Sami Silvennoinen Heracles
2. Miika Autioniemi Nokian Kamppailu-urheilijat
3. Timo Viinikainen Lahden Gentai

Miehet seniorit -76kg

1. Harri Kettunen Sisu Gym
2. Jukka Panula Barreto Helsinki
3. Tom Hollström Helsingin itsepuolustuskoulu

Miehet seniorit -83kg

1. Markku Mutanen Barreto Helsinki
2. Juha Piirainen Sisu Gym
3. Ali Aalto Heracles

Miehet seniorit -91kg

1. Christian Lindström Finnfighters Gym
2. Janne Toivanen Sisu Gym
3. Harri Åström RNC Sport Club

Miehet seniorit -100kg

1.Timo Suhonen Espoon Kehähait

ADCC Finland onnittelee kaikki mitalisteja, ja kiittää kilpailun järjestännyttä MMA Vantaata!

Tampella Open 12.11.2016

Tampella ADCC Open 12.11.2016 tulokset:

Women Beginners -60kg
1. Kaisa Parkkinen, MMA Team 300
2. Heidi Baas, BJJ Vaasa
3. Suvi Leväsluoto, MMA Team 300

Women Beginners 60+kg
1. Sanna Hyytiäinen, Jyväskylän Fight Club
2. Tiuku-Mari Toivanen, MMA Team 300

Women Intermediate 60+kg
1. Laura Heikkinen, Helsingin Paini-Miehet
2. Roosa Kemppilä, Tampereen Jujutsukoulu
3. Laura Rättyä, Jyväskylän Fight Club
4. Suvi Koikkalainen, Takado

Women Intermediate -60kg
1. Milla Hirvonen, Takado
2. Taru Laitinen, MMA Team 300
3. Anna Jylhä, WFC Warriors
4. Minna Kettunen, Wteam

Men Intermediate -70kg
1. Ismo Manninen, MMA Seinäjoki
2. Petri Moilanen, Lohjan Kamppailukeskus
3. Iiro Panula, Skeletor Wrestling
4. Saku Ronkainen, Delariva Finland

Men Intermediate -76kg
1. Jukka-Pekka Lönnqvist, KBT Oulu
2. Kristian Juoperi, Jyväskylän Fight Club
3. Jouni Holappa, Polar Jiu Jitsu Team
4. Mikko Ahanen, Uudenkaupungin Kamppailu-Urheilijat

Men Intermediate -100kg
1. Jarkko Suojoki, WFC Warriors
2. Aku Salminen, MMA Team 300

Men Intermediate -83kg
1. Eetu Wallius, Tampereen Jujutsukoulu
2. Jani Koponen, Mma Lappeenranta
3. Sami Knihtilä, Helsingin Paini-Miehet
4. Erkka Kortetmäki, Finnfighters Gym

Men Intermediate -91kg
1. Otto Kuikka, Helsingin Paini-Miehet
2. Jouko Loikkanen, Tampereen Jujutsukoulu
3. Tomi Kuusisto, MMA Team 300
4. Joonas Uusi-Autti, Jyväskylän Fight Club

Men Beginners -70kg
1. Timi Heikkilä, Fight Factory Porvoo
2. Ariel Cohen, MMA Team 300
3. Artem Kotchkin, MMA Lappeenranta
4. Tim Northernstorm, MMA Team 300

Men Beginners -65kg
1. Kristian Katajamäki, MMA Team 300
2. Marko Viitanen, MMA Kotka
3. Ahmed Al-jubouri, KBT Kokkola
4. Riku Perätalo, KBT Oulu

Men Beginners 100+kg
1. Juha Mäkinen, Fightfarm
2. Onni Kauppinen, Skeletor Wrestling

Men Beginners -76kg
1. Ville Nisula, KBT Oulu
2. Henri Huissi, MMA Team 300
3. Arturo Alvarez, KBT Kokkola
4. Niko Hintikka , Fightfarm Tampere

Men Beginners -83kg
1. Leevi Saranpää, Helsingin Paini-Miehet
2. Bjarne Timonen, MMA Team 300
3. Lassi Lääveri, Jyväskylän Fight Club
4. Santeri Luoma, Pankration Gym

Men Beginners -91kg
1. Antti Petteri Katajamäki, Helsingin Paini-Miehet
2. Lassi Siltanen, Turun Ju-jutsuseura
3. Taneli Tuovinen, MMA Team 300
4. Heikki Lahtiluoma, Crest – Professional Fighting Center

Men Beginners -100kg
1. Juho Sormunen, Tampereen Jujutsukoulu
2. Aleksi Sorvali, Gracie Barra Lappeenranta
3. Jorge Paredes, Action Sport Center
4. Mika Wilson, WFC Warriors

ADCC Finland onnittelee voittajia, ja kiittää kaikki kilpailjoita sekä kilpailun järjestäjiä!

ADCC EM 2016 1.10.12016

Women

-60,0 kg
1st Place: Karppinen, Elvira (10th Planet Tampere / MMA Team 300) Finnland
2nd Place: Szawernowska, Zofia (Zenith BJJ) Poland
3rd Place: Vanderstukken, Fran (Sequana Luta Livre) Belgium

+60,0 kg
1st Place: Egger, Stephanie (Buddy Gym) Switzerland
2nd Place: Heikkinen, Laura (Helsingin Paini-Miehet) Finnland
3rd Place: Kazimierczak, Patricia (Prana Jiu Jitsu) Sweden

Men

-65,9 kg
1st Place: Andrejczuk, Janusz (Dragon’s Den Fight Club) Poland
2nd Place: Wilk, Kamil (Zenith BJJ) Poland
3rd Place: Elgland, Erno (HILTI Tampere, Tampereen Ju-Jutsukoulu) Finnland

-76,9 kg
1st Place: Pyylampi, Tero (Tampereen Ju-Jutsukoulu (TJJK) / Hilti BJJ Tampere) Finnland
2nd Place: Bessa, Pedro (99 Brasa) UK
3rd Place: Hopstock, Tarik (Frontline Academy) Norway

-87,9 kg
1st Place: Urholin, Jesse (Alliance / Porin Kamppailuurheilukeskus) Finnland
2nd Place: Loubersanes, Thomas (Team ATOS) France
3rd Place: Piechota, Oskar (Zenith BJJ) Poland

-98,9 kg
1st Place: Uminski, Kamil (Alliance) Poland
2nd Place: Rousseau, Luc (Zenith BJJ) France
3rd Place: Michalec, Lukasz (Zenith / Piranha Grappling Team Gdynia) Poland

+99,0 kg
1st Place: Stambulov, Khamzat (Berkut) Russia
2nd Place: Rafigaev, Eldar (Jungle BJJ) Czech Republic
3rd Place: Patsarigov, Muslim (Roger Gracie Academy Norway) Norway

Masters (+35 years)

-87,9 kg
1st Place: Uskov, Alexey (Zenith BJJ) Russia
2nd Place: Rotko, Niko (Skeletor Wrestling) Finnland
3rd Place: Kindling, Tino (Hilti-BJJ / IMAG Berlin) Germany

-98,9 kg
1st Place: Mosavi, Omid (Hilti BJJ) Sweden
2nd Place: Frutig, Lars (Dino Team Magdeburg) Germany

+99,0 kg
1st Place: Ernst, Sascha (Body Masters / IronBorn BJJ) Germany
2nd Place: Horak, Jan (PriMMAt Gym Prague) Czech Republic
3rd Place: Klein, Thorsten (Fight Club Gelsenkirchen) Germany

NLO Championships 2016 27.8.2016

NLO Champioships 2016, ADCC tulokset:

Men, professional

100kg
1. Tuomas Simola, Lahden Gentai
2. Juha Kotilainen, Kajaanin Jujutsuseura
3. Aki Teräväinen, WFC Warriors

-83kg
1. Jaakko Hulkkonen, Tampereen Jujutsukoulu
2. Ronald Stimmer, SBG Estonia
3. Sami Knihtilä, Helsingin Paini-Miehet

-76kg
1. Simo Penttilä, Lahden Gentai
2. Tuomas Kokkonen, GB-Gym
3. Ville Niskanen, Kuopion Gladiator Factory

-70kg
1. Erno Elgland, Tampereen Jujutsukoulu
2. Yamato Yoshida, BJJ Center
3. Karri Itkonen, Kuopion Gladiator Factory

Women, professional

70kg
1. Emma Reunanen. BJJ Center
2. Elina Tolonen, Jyväskylän Fight Club

-65kg
1. Jane Soodla, SBG Estonia
2. Elviira Karppinen MMA, Team 300/10th Planet Tampere
3. Suvi Telivuo Helsingin, Itsepuolustuskoulu

Men, Intermediate

100kg
1. Tero Mäkelä, MMA Seinäjoki
2. Antti Heikura, KBT Kokkola
3. Juho Rämö, Helsingin Jujutsuklubi

-91kg
1. Janne Kotiranta, MMA Vantaa
2. Mikko Palander, Jyväskylän Fight Club
3. Jussi Turunen, Kuopion Gladiator Factory

-83kg
1. Niko Puhakka Jyväskylän Fight Club
2. Aki Kortemäki Tampereen Jujutsukoulu
3. Mika Kallio Jyväskylän Fight Club

-76kg
1. Jukka-Pekka Lönnqvist KBT Oulu
2. Henri Koukkunen WFC Warriors
3. Niko Metsälä Jyväskylän Fight Club

-70kg
1. Lasse Rahkolin Sisu Gym
2. Ismo Manninen MMA Seinäjoki
3. Herkko Lokka MMA Kuopio

Women, intermediate

-65kg
1. Nadja Eriksson, Allmänna Grapplingsällskappet
2. Outi Karhuvaara, Finnfighters Gym
3. Ulla Murisoja, Oulun Kamppailuklubi

-60kg
1. Taru Laitinen, MMA Team 300/10th Planet Tampere
2. Ksenija Grabova, SBG Estonia
3. Mira Kuusisto, BJJ Vaasa

Men beginner

100kg
1. Aleksi Sorvali, Gracie Barra Lappeenranta
2. Kasper Virtanen, Polar Jiu-Jitsu Team
3. Mika Salomaa, Tampereen Jujutsukoulu

-91kg
1. Milo Pirttinen, Polar Jiu-Jitsu Team
2. Erkka Pehkonen, Tampereen Jujutsukoulu
3. Jari Salminen, Jyväskylän Fight Club

-83kg
1. Pauli Takanen, Oulun Kamppailuklubi
2. Joni Lipiäinen, Lohjan Kamppailukeskus
3. Juhani Nordman, Helsingin Paini-Miehet

-76kg
1. Henri Huissi, MMA Team 300/10th Planet Tampere
2. Juuso Savolainen, MMA Seinäjoki
3. Riku Liukkonen, MMA Lappeenranta

-70kg
1. Ville Manninen, Nokian Kamppailu-Urheilijat
2. Mikael Suonpää, Tampereen Jujutsukoulu
3. Waltteri Myötyri, Skeletor Wrestling

-65kg
1. Ahmed Al-Jubouri, KBT Kokkola
2. Tero Juntunen, Lahden Gentai
3. Jere Torssonen, Proeliator Jiujitsu

Women, beginner

70kg
1. Milla Haapala, Gracie Barra Lappeenranta
2. Hanna Heikkilä, Lahden Gentai
3. Asta Korolainen, Kuopion Gladiator Factory

-65kg
1. Tinja Lesonen, Kuopion Gladiator Factory
2. Suvi Leväsluoto, MMA Team 300/10th Planet Tampere
3. Heidi Muhonen, Finnfighters Gym

Master
91kg
1. Tero Mäkelä, MMA Seinäjoki
2. Christian Lindström, Finnfighters Gym
3. Seppo Niemi, Proeliator Jiujitsu

-83kg
1. Aki Kukkonen, MMA Lappeenranta
2. Pauli Takanen, Oulun Kamppailuklubi
3.

-76kg
1. Miika Autioniemi, Nokian Kamppailu-Urheilijat
2. Tero Salonen, Finnfighters Gym
3. Mika Ojansivu, Lahden Kamppailulajikeskus

Junior

-65kg
1. Tero Juntunen, Lahden Gentai
2. Benjamin Murto, Helsingin Jujutsuklubi
3. Jere Torssonen, Proeliator Jiujitsu

ADCC Amatöörien SM-kilpailut 22.5.2016

ADCC Amatöörien Lukkopainin SM-kilpailut
Tampere 22.5.2016

Tulokset

Miehet -60 kg
1. Mikhail Remshu, NHB Iisalmi
2. Jesse Kuusi, NKU

Miehet -65 kg
1. Joona-Kim Wiiala, Kotkan lukkopaini
2. Taneli Palkki, Sisu Gym
3. Joonas Ahola, EKH

Miehet -70 kg
1. Orash Schmid, MMA Team 300
2. Ismo Manninen, MMA Seinäjoki
3. Simo Sepponen, Gracie Barra Lappeenranta

Miehet -76 kg
1. Joonas Kyllönen, WFC Warriors
2. Muhamed Ibrahim, TJJK
3. Abdullah El-Nachar, Gracie Barra Helsinki

Miehet -83 kg
1. Emil Ylén, Lahden Gentai
2. Juho Huittinen, MMA Team 300
3. Aleksi Kylmälahti, Sisu Gym

Miehet -91 kg
1. Markus Särkkä, Espoon Kehähait
2. Petrus Haverinen, Skeletor Wrestling
3. Miska Bloigu, MMA Vantaa

Miehet -100 kg
1. Aku Salminen, MMA Team 300
2. Olli Koho, Ahjo Training Center
3. Ville Mäkipää, WFC Warriors

Miehet +100 kg
1. Heikki Jussila, Helsingin Paini-Miehet
2. Teemu Sikanen, Gracie Barra Varkaus
3. Juho Sormunen, TJJK

Naiset -60 kg
1. Satu Jokela, FFG
2. Emily Öhman, Crest Professional Fighting Center
3. Minna Kettunen, W-Team

Naiset +60 kg
1. Sanna Hyytiäinen, Jyväskylä Fight Club
2. Hanna Heikkilä, Lahden Gentai
3. Laura-Elina Halttu, Fight For Fun

Kisojen paras seura: MMA Team 300